زيست شناسي ساختن سیاسی فرهنگ جوانان

زيست شناسي: ساختن سیاسی فرهنگ جوانان انقلابی مقام معظم رهبری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

ادامه بن بست میان دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا و قانونگذاران جمهوریخواه با دمکرات ها تعطیلی بخش هایی از دولت این کشور را به روز دوم کشاند. 

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

عبارات مهم : تعطیلی

ادامه بن بست میان دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا و قانونگذاران جمهوریخواه با دمکرات ها تعطیلی بخش هایی از دولت این کشور را به روز دوم کشاند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، جمهوریخواهان گفته اند تا زمانی که تعطیلی دولت به آخر نرسد، در مورد پرسشها مربوط به مهاجرت گفت و گو نخواهند کرد.

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

ادامه تعطیلی نهادهای فدرال آمریکا باعث شد تا دولت ترامپ در شروع دومین سال ریاست جمهوری وی عملکرد کاملی نداشته باشد.

دمکرات ها همچنان اصرار دارند که لایحه تامین مالی کوتاه مدت دولت باید مشمول بر بودجه ای جهت حمایت از مهاجران جوان بدون مدارک هویت موسوم به «رویاپردازان» باشد. ولی جمهوریخواهان تاکید کرده اند تا زمانی که دمکرات ها به بازگشایی دولت رای ندهند، در مورد پرسشها مهاجرتی مذاکره نخواهند کرد.

ادامه بن بست میان دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا و قانونگذاران جمهوریخواه با دمکرات ها تعطیلی بخش هایی از دولت این کشور را به روز دوم کشاند. 

به بعضی کارمندان دولت گفته شده است است تا زمانی که بودجه جدیدی تصویب نشود، در منزل بمانند. در بعضی موارد هم به کامندان اعلام شده است است که فعلا بدون حقوق کار کنند. این نخستین بار از اکتبر 2013 است که دولت آمریکا تعطیل می شود. دولت آمریکا در آن سال 16 روز تعطیل شد.

سنا و مجلس نمایندگان آمریکا که هر دو تحت کنترل جمهوریخواهان هست، جلسه غیرمعمولی را در آخر هفته برگزار کرد تا راه حلی جهت بحران فعلی بیابد. این بحران سیاسی ممکن است شانس های جمهوریخواهان را در انتخابات کنگره در ماه نوامبر تحت تاثیر قرار دهد.

اعضای هر دو مجلس موافقت کردند تا امروز یکشنبه نیز تشکیل جلسه دهند. دمکرات ها و جمهوریخواهان روز شنبه یکدیگر را مقصر تعطیلی دولت دانستند.

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

سناتور «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا گفت که این مجلس روز دوشنبه جلسه دیگری تشکیل می دهد که در آن در مورد تامین هزینه های دولت تا هشتم فوریه (19 بهمن ماه) رای گیری خواهد شد. اگر دمکرات ها موافقت کنند این جلسه سریعتر برگزار می شود.

برخی موزه ها و بناهای یادبود در روز اول تعطیلی دولت همچنان به فعالیت خود ادامه می دادند ولی بعضی اماکن دیگر مانند «جزیره الیس» و «مجسمه آزادی» به روی بازدیدکنندگان بسته بود.

ادامه بن بست میان دونالد ترامپ مدیر جمهوری آمریکا و قانونگذاران جمهوریخواه با دمکرات ها تعطیلی بخش هایی از دولت این کشور را به روز دوم کشاند. 

این در حالی است که «میک مولونی» مدیر بودجه کاخ سفید گفت که برنامه سفر ترامپ و بعضی اعضای کابینه آمریکا به اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس تحت الشعاع قرار گرفته است و هر روز مورد بازبینی قرار می گیرد.

دمکرات ها تاکید کرده اند تا زمانی که جمهوریخواهان از ایده آل های خود عقب نشینی نکنند، حاضر به مصالحه نیستند. جمهوریخواهان نیز مذاکره در مورد پرسشها مهاجرتی را به بعد از بازگشایی دولت موکول کرده اند.

تعطیلی دولت ترامپ به روز دوم کشیده شد

«سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید گفت: تا زمانی هک دمکرات ها دست از بازی برنداشته و دولت بازگشایی نشود، مدیر جمهوری در مورد مهاجرت مذاکره نخواهد کرد.

«مارک شورت» مدیر امور قانونگذاری در کاخ سفید اظهار داشت که ترامپ در طول روز با سران جمهوریخواه کنگره در تماس بوده ولی با دمکرات ها تماسی نداشته است.

شورت افزود که مدیر جمهوری احتمالا مساله تعطیلی دولت را با مردم آمریکا در میان خواهد گذاشت. وی احتمال صحبت ترامپ خطاب به آمریکایی ها در روزهای آتی را رد نکرد.

مواضع سرسختانه کاخ سفید و جمهوریخواهان کنگره این گمانه زنی را ایجاد کرده است که واشنگتن احتمالا عرصه یک نبرد سیاسی ادامه دار خواهد شد.

«چاک شومر» رهبر دمکرات های سنا در سخنانی ترامپ را به عنوان یک مذاکره کننده غیرقابل اعتماد جلوه داد. وی گفت که مدیر جمهوری و دمکرات ها بارها به توافقی نزدیک شدند ولی ترامپ به علت اصرار محافظه کاران ضدمهاجران، عقب نشینی کرد.

ترامپ که روز جمعه جلسه ای 90 دقیقه ای با ترامپ داشت، گفت: مذاکره با فردی که دائما در حال جابجایی هست، غیرممکن است.

دولت فدرال آمریکا از شروع سال مالی تازه در ماه اکتبر به کمک سه لایحه موقت تامین مالی به کار خود ادامه داده است.

دمکرات ها به دنبال تضمین حمایت های حقوقی دائمی جهت هفتصد هزار مهاجر جوان بدون مدرک هستند. ترامپ دستور داده است که برنامه «داکا» از ماه مارس منقضی شود. داکا برنامه ای است که طی آن نوجوانان و کودکانی که به صورت غیرقانونی با والدین خود به آمریکا رفته اند، اجازه کار و زندگی داشته باشند.

پیشتر مک کانل گفته بود که فاصله چندانی تا حل این بحران نمانده هست. ولی وی دمکرات ها را به کارشکنی در تصویب چهارمین لایحه مربوط به تامین هزینه های دولتی متهم کرد.

یکی از پیشنهادهای جمهوریخواهان این است که وقت تامین هزینه های دولتی تا هشتم فوریه تمدید شود و در عین حال کار روی مباحث دیگر همچون مهاجرت، هزینه های نظامی و غیرنظامی و بعضی پرسشها بهداشتی و درمانی شروع شود.

«جری کانالی» عضو دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا از حوزه شمال ایالت ویرجینیا گفت که هیچ نشانه ای دال بر احتمال شروع مذاکرات جدی میان دو حزب مهم آمریکا وجود ندارد. شمال ویرجینیا محل تمرکز بسیاری از نهادها و کارمندان دولت فدرال است.

وی علت عدم توافق در مورد مذاکره میان دو حزب را ناشی از «احساسات خام» بیان کرد و گفت که ترامپ روز جمعه از توافق در مورد مهاجران عقب نشینی کرد.

روز شنبه ویدیویی تبلیغات دوران مبارزات انتخاباتی ترامپ منتشر شد که وی در آن می گوید که دمکرات ها در قتل هایی که به وسیله مهاجران غیرقانونی انجام می شود، «همدست» خواهند بود. احتمال می رود که انتشار این ویدیو تنش ها میان دو حزب را زیاد کردن دهد.

اگر چه جمهوریخواهان اکثریت کنگره را در اختیار دارند، ناتوانی ترامپ در دستیابی به توافقی با دمکرات ها یکی از هولناک ترین ناکامی ها جهت دولت وی به شمار می آید.

ترامپ با اشاره به بحران جاری در حساب توئیتری خود نوشت: این نخستین سالگرد ریاست جمهوری من است و دمکرات ها می درخواست کردند هدیه ای به من بدهند.

مساله تعطیلی بعضی نهادهای فدرال آمریکا فعالیت ها و برنامه های این کشور را در کانون توجه قرار داده است.

وزارت دفاع گفته که عملیات های رزمی این کشور در افغانستان و سایر فعالیت های نظامی ادامه خواهد یافت و ماموران فدرال اجرای قانون می توانند به کار خود ادامه دهند.

از سوی دیگر، مذاکرات در مورد «توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی» ادامه می یابد و برنامه های مهم امنیت سایبری و بخش زیادی از ارکان آژانس حفاظت از محیط زیست کماکان به کار خود ادامه خواهند داد.

اما در صورتی که توافق فوری حاصل نشود، صدها هزار نفر از کارمندان دولت به زودی به مرخصی اضطراری بدون حقوق فرستاده می شوند.

«داون گایتر» 57 ساله که در واشنگتن معلم هست، گفت: توصیه طنز اینجاست که آنها در کنگره حقوق خود را دریافت می کنند و بقیه دولت حقوقی نخواهند داشت. ما باید این افراد را وادار کنیم که کاری انجام دهند.

واژه های کلیدی: تعطیلی | مذاکره | آمریکا | آمریکایی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs