زيست شناسي ساختن سیاسی فرهنگ جوانان

زيست شناسي: ساختن سیاسی فرهنگ جوانان انقلابی مقام معظم رهبری اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی رفت و آمد مدیران طبیعی است / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور گفت: آمدن و رفتن مدیران طبیعی است و مهم این است که مدیری در مسئولیت خود کوتاهی نکرده باشد.

رفت و آمد مدیران طبیعی است / جهانگیری

جهانگیری:رفت و آمد مدیران طبیعی است

عبارات مهم : حوادث

معاون اول مدیر جمهور گفت: آمدن و رفتن مدیران طبیعی است و مهم این است که مدیری در مسئولیت خود کوتاهی نکرده باشد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و تازه جمعیت هلال احمر کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: این آمدن و رفتن مدیران طبیعی هست. مهم این است که هنگامی که مدیری از مسئولیتی می رود زمانی که با خدا خلوت می کند ببیند آنچه استعداد داشته جهت پیشرفت کشور گذاشته یا اینکه کوتاهی کرده است.

رفت و آمد مدیران طبیعی است / جهانگیری

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر شرکت بسیار بسیار مهمی هست، افزود: این جمعیت ماموریت های بسیار حساسی دارد. به خاص در کشور ما که به شدت به خدمات مجموعه نیروهای هلال احمر چه رسمی و چه داوطلب نیازمند هست؛ آیا که ما کشوری هستیم که هم با بحران های متفاوت طبیعی و حوادث غیرمترقبه زیادی سر و کار داریم و هم حوادث دیگر در کشور و منطقه ما زیاد است.

وی ادامه داد: در حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل و خشکسالی تقریبا سالی نیست که حوادثی در گوشه و کنار کشور نداشته باشیم. حتی در منطقه ای از سیل زحمت می برند و هنوز جبران نشده خشکسالی می شود. ما باید جهت این پرسشها کشور به راهکارهای اصولی جهت پیشگیری فکر کنیم.

معاون اول مدیر جمهور گفت: آمدن و رفتن مدیران طبیعی است و مهم این است که مدیری در مسئولیت خود کوتاهی نکرده باشد.

معاون اول مدیر جمهور در ادامه یادآور شد: زمانی فکر می شد که جهت مقابله با سیل به سمت کارهایی مثل آبخیزداری و آبخانداری برویم. امسال و با مطرح شدن اقتصاد مقاومتی با وزارت کشاورزی صحبت کردیم که نیاز است به این بخش جدی تر بپردازیم. جهت احیای پوشش گیاهی از بین رفته و جنگل های آسیب دیده راهکارهایی وجود دارد. ما اگر پیشگیری نکنیم این آب مهم و گران هم از دسترس خارج می شود و هم خسارت به بار می آورد.

وی اضافه کرد: راجع به زلزله پیداست که در این کشور گسل های زلزله وجود دارد، متاسفانه وضع ساخت و ساز مسکونی به خصوص در مناطق محروم و روستاها بسیار نامناسب است و منزل های خشت و گلی با زلزله های با درجه پایین هم گاهی تلفات و خسارت سنگینی به جا می گذارد. در این بخش تصمیم بر مقاوم سازی گرفته شده است است و از شش میلیون واحد روستایی در حدود دو میلیون با کمک بنیاد مسکن کارها اصلاحی صورت گرفته هست. البته با سالی ۲۰۰ هزار مورد وقت زیادی طول می کشد ولی باز حرکت رو به جلویی است و باید پیگیری کنیم که بانک ها، بنیاد مسکن و دستگاه ها در این زمینه عمل کنند.

جهانگیری با اشاره به اینکه پرسشها فنی اجرایی کشور بسیار مهم است خاطرنشان کرد: در سفری که هفته گذشته به هریس آذربایجان شرقی به همراه دکتر هاشمی داشتیم بیمارستانی آسیب دیده بود که سال ۹۰ آن را افتتاح کرده بودند و سال ۹۱ که زلزله آمده بود بعضی منزل های قدیمی سالم مانده بودند ولی این بیمارستان مخروبه شده است بود و وزارت بهداشت بیمارستان جدیدی ساخت و باید آن مدیر و پیمانکار را که این بیمارستان را ساخته صدا کنند و اگر تنبیه نمی کنند اقلا تشویق کنند که چگونه چنین چیزی ساخته هست. در بافت های شهری این مسئله جدی تر است و بافت های فرسوده و تاریخی که تردد بیشتری در آن وجود دارد در اولویت کار است.

رفت و آمد مدیران طبیعی است / جهانگیری

وی همچنین بیان کرد: در این زمینه بخش پیشگیری شاید خیلی به هلال احمر ربطی ندارد و دولت و دستگاه ها باید فعالیت کنند و پیشگیری را به مسئله عمومی تبدیل کنند. ما در آنجاهایی موفق بوده ایم که مسئله ای تبدیل به مطالبه عموم مردم شده است هنگامی که مردم و نهادهای مدنی مطالبه عمومی مطرح می کنند دولت ها مجبور به عمل می شوند. در طول دوران مسئولیتم آن نهادی که اطمینان قلبی به مسئولین می دهد که در نخستین لحظه حضور دارد هلال احمر است و ما باید کمک کنیم تا تجهیز شود، ضمن اینکه باید بدانیم داوطلبان بزرگترین سرمایه هلال احمر هستند.

جهانگیری با بیان اینکه در کشور غیر از حوادث طبیعی بعضی حوادث مثل تصادفات بزرگراه ای وجود دارد که به اندازه حوادث طبیعی هزینه دارند اظهار کرد: مثل اتوبوس دانش آموزان و نخبگان که آن اتفاق برایش افتاد و یا در تابستان که مردم به مسافرت می روند و باید از این عنوان خوشحال باشیم یکی از غصه ها این است که با این تلفات بزرگراه ای چه کار کنیم. نهادها باید تمرکز کنند تا تلفات بزرگراه ای را به استاندارد جهانی برسانیم. در حوادث بزرگراه ای هم هلال احمر در کنار سایر نهادها نقش کلیدی بازی می کند.

معاون اول مدیر جمهور گفت: آمدن و رفتن مدیران طبیعی است و مهم این است که مدیری در مسئولیت خود کوتاهی نکرده باشد.

معاون اول مدیر جمهور در ادامه یادآور شد عنوان دیگر، بعضی مراسم های مهم مثل ایام اربعین است که در سال های اخیر بسیار جدی شده، خیلی راحت گفته می شود بیش از دو میلیون ایرانی جهت زیارت ۱۰، ۱۵ روزه حرکت می کنند. در سال های گذشته که حضور داعش پررنگ تر بود من جهت آنکه کنار مردم باشم روز اربعین به عراق می رفتم و باید به جرات گفت که در طول مسیر از این اخلاص و بزرگی مردم و مسئولین عراقی و ایرانی انسان لذت می برد. هلال احمر در این عنوان هم خوب درخشید و امسال هم که در پیش است باید برنامه ریزی کنیم. ضمن اینکه پنجشنبه هنگامی که آقای العبادی نخست وزیر عراق در کشور عزیزمان ایران بود در این زمینه صحبت کردیم تا فعالیت ها و کمک هایی که باید بشود به نحو مطلوب صورت گیرد.

جهانگیری در آخر گفت: از زحمات آقای ضیایی سپاسگذاری می کنم. من قبلا ایشان را نمی شناختم ولی در همین مدت غیر از مدیریتش اخلاقش من را جذب کرد. امیدوارم آقای پیوندی هم که در دانشگاه نقش خوبی داشتند، موفق باشند. از آقای دکتر هاشمی هم که سخاوتمندانه نیروهای خود را به هلال احمر می دهند تا پیوند وزارت بهداشت و هلال احمر قطع نشود متشکرم.

رفت و آمد مدیران طبیعی است / جهانگیری

واژه های کلیدی: حوادث | زلزله | طبیعی | میلیون | پیشگیری | بزرگراه | جهانگیری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs